Головна
Реєстрація
Вхід
Неділя
24.11.2024
02:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Персональний сайт Коржевич Світлани Євгеніївни

Меню сайту

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 39

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

  
Головна » 2016 » Листопад » 17 » Океанія
18:14
Океанія
 
  Океанією називають острови, що розташовані у центральній і південно-західній частині Тихого океану, на північний схід від Австралії, між 28° пн. ш. і 53° пд. ш. та 130° сх. д. і 105° зх. д. Цей острівний світ складається майже з 7000 островів, частина з яких утворює архіпелаги. Загальна площа Океанії становить близько 1,3 млн. км кв.
  Географічне положення, розміри та рельєф островів тісно пов'язані з їхнім походженням. За цією ознакою вони належать до чотирьох типів: материкові, вулканічні, коралові (біогенні) та геосинклінальні, які утворюються на стику літосферних плит.
  Материкові острови — Нова Зеландія та Нова Гвінея — найбільші за площею. Гірські хребти на них поєднуються з низовинними рівнинами та плато. Прикладом вулканічних островів є Гавайські. Острови коралового походження — коралові рифи та атоли, їхній рельєф плоский. У західній частині Океанії лежать геосинклінальні острови — ділянки дна трохи підняті тектонічними рухами над поверхнею океану. Рельєф островів нього типу — поєднання гір і рівнин.
  Океанію можна розділити на групи вулканічних і коралових островів на основі етнічного походження їхніх мешканців: Мікронезія (Гуам, Кірибаті, Маріанські, Маршаллові і Каролінські острови); Меланезія (Нова Гвінея, Вануату, Нова Каледонія, Фіджі, Соломонові острови) і Полінезія (Гаваї, Тонга, Самоа, Тувалу, Французька Полінезія, острови Лайн).
  Корисні копалини Океанії пов'язані з походженням і геологічною будовою островів. На острові Нова Каледонія є багаті поклади нікелю, хромітів і руд інших металів. Вугілля, нафту, боксити видобувають на Новій Гвінеї. На атолах є поклади фосфоритів.
Великий бар'єрний риф
  Майже всі острови розташовані в екваторіальному, субекваторіальному та тропічному кліматичних поясах, тільки Нова Зеландія і прилеглі до неї острови — у субтропічному і помірному.
  Клімат Океанії теплий, рівний, м'який, дуже сприятливий для життя людини. Температура повітря досить висока (+26 °С), але вітри з океану значно зменшують спеку. Опадів випадає багато, в середньому — 3000—4000 мм. Особливо рясні дощі в західній частині Океанії, де на шляху пасатів підіймаються гори великих материкових островів. Ні навітряних схилах їх випадає до 9000 мм. Високі вулканічні острови в центрі Океанії також отримують багато опадів.
  Віддаленість та ізольованість островів Океанії від решти суходолу дуже відбилось на їх органічному світі. Він бідний та своєрідний. Найбільшим ендемізмом вирізняється рослинність Нової Зеландії та Гавайських островів. Більшість островів покриті вічнозеленими лісами або саванами. Серед дерев багато цінних і корисних для людини: кокосова та сагова пальми, каучуконоси, банани, хлібне і динне дерева, манго. У Новій Зеландії ростуть деревоподібні папороті, сосна каурі, капустяне дерево, новозеландський льон та інші ендемічні види.
  Тваринний світ Океанії особливо своєрідний. Серед тварин суходолу майже немає ссавців, а серед наявних небагатьох видів немає хижаків, серед плазунів немає отруйних змій. Багато морських птахів. Великої шкоди природі завдали завезені на острови тварини з інших частин світу.
Ківі - символ Нової Зеландії
  Природні умови Океанії неоднорідні. Відмінності в походженні, віці, геологічній будові, рельєфі, кліматі створили в Океанії велику різноманітність ландшафтів.
  Порівняно простими та однорідними є природні комплекси атолів. Для них характерні невеликі висоти (4—5 м), плоский рельєф, кущова або деревна рослинність. Природа цих островів тісно пов'язана з океаном.
  Природні комплекси вулканічних островів суттєво відрізняються. На схилах гір-вулканів відбувається зміна клімату, ґрунтів і рослинності з висотою. Склад рослинного світу цих островів багатший, ніж на атолах. Природа Океанії на сьогодні дуже змінена у результаті господарської діяльності людини.
  Сучасне населення Океанії становить понад 12 млн осіб. Воно представлене корінними жителями, прийшлим та змішаним населенням. Корінні народи відрізняються один від одного не тільки расовими ознаками, але й мовою та особливостями побуту. На Новій Гвінеї і прилеглих островах живуть папуаси, які належать до негроїдної (екваторіальної) раси. Корінні жителі інших островів належать до особливої полінезійської групи, що посідає проміжне положення між великими расами людства. Це населення відрізняється від папуасів світлішою шкірою, хвилястим волоссям.
Переглядів: 500 | Додав: Светлана | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
uCoz