Головна
Реєстрація
Вхід
Неділя
24.11.2024
02:54
Вітаю Вас Гість | RSS
Персональний сайт Коржевич Світлани Євгеніївни

Меню сайту

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 39

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

  
Головна » 2016 » Листопад » 21 » Серце людини - унікальний орган
19:01
Серце людини - унікальний орган
  Серце - це головний орган нашого організму. Саме від того, як воно працює, в якому стані знаходиться, і залежить здоров'я людини.
Особливості будови
  Орган розташований з лівого боку грудної клітки. Хоча є в нашому світі нечисленна група абсолютно унікальних людей - у них серце знаходиться з правого боку. Зазвичай такі особистості мають дуже своєрідну будову організму, тобто дзеркальне. І, відповідно, серце теж знаходиться протилежно звичайному розташуванню.
  Взагалі, цей орган складається з чотирьох порожнин - з лівого і правого передсердь, а також з лівого та правого шлуночків. Ці камери діляться перегородками. Досить своєрідною будовою відрізняється серце. Але порожнини - це ще не найважливіше. Окремої уваги заслуговують клапани, що відповідають за потік крові.
Розташування серцевих клапанів
  Перше, що варто сказати про цю частину серця, так це те, що в ліве передсердя йдуть легеневі вени, а в праве - порожнисті. З правого і лівого шлуночків виходить висхідна аорта, а також легеневий стовбур. Лівий шлуночок розділений з передсердям (розташованим з того ж боку) мітральним клапаном, який ще називається двостулковим. А правий розділений з передсердям тристулковим клапаном. Ще в серці знаходяться аортальний і легеневий клапани. Вони відповідають за процес витікання крові з шлуночків.
Процес кровообігу
  Яка функція серця є найголовнішою? Природно, кровообіг. Без цього організм не зміг би повноцінно функціонувати. Всі знають, що серце здійснює два кола кровообігу - мале і велике. Перший з перерахованих починається в правому шлуночку, а кінець його знаходиться в лівому передсерді. Він відповідає за повноцінний газообмін в альвеолах легенів. Стосовно другого варто відзначити, що велике коло починається в лівому шлуночку, а закінчується в правому передсерді. Він відповідає за забезпечення кров'ю не тільки легенів, але ще й інших органів людини. Все це повноцінно здійснюється тільки при здоровому серці.
Клапанний механізм
  Насосна функція серця залежить саме від клапанів, які в сукупності утворюють цілий механізм. Тристулковий відкривається - і кров переходить у правий шлуночок з передсердя. Як тільки він наповнюється кров'ю, то клапан під впливом тиску м'язів закривається. І тоді кров може вийти лише через легеневий стовбур, в який веде легеневий клапан, що відкривається під тиском крові, що підвищується під час скорочення правого шлуночка. І кров може вступити туди лише в тому випадку, якщо відкритий мітральний клапан. Вхід в аорту закривається аортальним клапаном, що складається з трьох стулок, що нагадують зовнішнім виглядом півмісяці. Коли лівий шлуночок розслаблений - він закритий, і так венозна кров переходить в праве передсердя. Таким чином і здійснюється кровообіг. Звичайно, на словах це все дуже довго, однак насправді це займає лише мить. Настільки швидко працює наше серце.
Факти, які варто знати
  Будову і функції цього органу не тільки важливі, вони ще й цікаві.
  Так, наприклад, не кожен знає, що циркуляція крові здійснюється близько 100 000 разів за добу на відстані порядку 100 000 кілометрів! Вражаюче, але саме таку довжину становлять усі судини нашого тіла.
  А якщо говорити про те, скільки разів в рік скорочується наше серце, то тут показники просто астрономічні - більше 34 мільйонів!
  І, нарешті, останні дані - за цей часовий проміжок серце перекачує три мільйони літрів крові. Це неймовірно багато. Так що, якщо задаватися питанням щодо того, яку функцію виконує серце, то можна однозначно сказати - життєво важливу. І виконує для цього гігантську роботу.
Варто відзначити ще один нюанс: на одне єдине скорочення йде така кількість енергії, якої вистачило б для підняття вантажу в 400 грам ваги на висоту 1 метр. І це ще враховуючи той факт, що серце, перебуваючи в спокійному стані, витрачає лише 15 % від тієї кількості своїх запасів, які вона має. Але якщо орган виконує важку роботу, то він витрачає 35% своєї енергії. Таке наше серце, будову і функції якого дійсно особливі і унікальні.
Переглядів: 431 | Додав: Светлана | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
uCoz