Головна
Реєстрація
Вхід
Неділя
24.11.2024
02:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Персональний сайт Коржевич Світлани Євгеніївни

Меню сайту

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 39

Міні-чат

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

  
Головна » 2017 » Лютий » 2 » Сьогодні День байбака — визначаємо, коли прийде весна
15:03
Сьогодні День байбака — визначаємо, коли прийде весна
  Сьогодні, 2 лютого, відзначається день, який багатьом нині відомий як День байбака.
  Вважається, що цього дня за поведінкою байбака (а точніше — за його тінню) можна визначити — рання чи пізня буде весна. Особливо популярною ця традиція стала в США, і стала відомою в усьому світі завдяки відомій кінокомедії. Саме вона посприяла тому, що в Харкові навіть завели власного байбака для цієї традиції.
  Коріння традиції визначення погоди за поведінкою тварин притаманне культурам багатьох народів світу. Схожі традиції на День байбака в Європі сягають сивої давнини. Так, ще в Римській імперії 2 лютого відзначали День їжака. Древні римляни будували свій метеорологічний прогноз на поведінці розбудженого їжака, який бачив чи не бачив свою тінь і відповідно реагував. У Німеччині роль їжака відігравав борсук.
  Українці можуть подумати, що у нас нічого подібного не було, але це не так. Згадайте, як бабусі розповідали про день Стрітення. Церква називала його Стрітенням Господнім, а в народі казали про стрінення (зустріч) зими з весною. Скажете, що це буде аж 15 лютого? Не зовсім так. За Григоріанським календарем Стрітення відзначається саме 2 лютого. Так само, як і «старий» Новий рік відзначається 1 січня за Григоріанським, але 14-го — за Юліанським календарем. І сьогодні якраз відзначається Стрітення у католиків.
  Як би там не було, але християни пристосували давній обряд першої зустрічі весни до 40-дення з дня Різдва Христового. Як, власне кажучи, і більшість інших «язичнецьких свят».
  У будь-якому разі сьогодні маємо слідкувати за головною ознакою дня — якщо байбак бачить свою тінь (день сонячний), то зима триватиме ще 6 тижнів.
  У США перша згадка про День Байбака датована 1841 роком. Байбаку дали ім’я «Великий Філ — провидець із провидців, мудрець із мудреців, пророк із пророків». А місто Панксатоні назвали «Світовим центром погоди». Цікаво, що згідно зі статистикою, передбачення Філа неправильні. Починаючи з 1886 року, свідки записують, чи побачив Філ свою тінь, але прогноз байбака збувся лише в 39% випадків.
  В Україні в цей день співалися пісні-замовляння на тепло та добре літо, відбуваються гадання: «Доленько, Доле, дай мені збіжжя, теплу одежу ще й силу ведмежу».
  В давнину вважали, що «як капає зі стріх, так капатиме й з вуликів», а якщо на Стрітення є відлига, то знову треба чекати на холоди і пізню осінь. Одним словом, якщо сьогодні буде тепло, то на ранню весну чекати не варто. Але тепло цього дня обіцяє добрі врожаї влітку.
Переглядів: 432 | Додав: Светлана | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
uCoz